Помідори ділять під час дозрівання на кілька груп. Це зелені, бланжеві (бурі), стиглі (рівномірне забарвлення) плоди томатів. Купити запчастини для мотоблоку ви можете перейшовши за посиланням https://agrotech-trading.com.ua/zapchasti-motobloka.html.
Багато дачників зривають томати в бурій стиглості, не чекаючи повного дозрівання, тому що вони довше зберігаються, чудово транспортуються і мають характерний смак сорту, їх дозарюють вдома.
Якщо збирати томати зелені, такі плоди можна зберегти протягом 2-3 місяців, деякі сорти добре зберігаються до Нового року і навіть більше. В основному на тривале зберігання вибирають томати, які йдуть на засолювання, з товстою шкіркою, не м’ясисті.
Коли прибирати
Восени може стояти сонячна та тепла погода. Але будь-якої миті у вересні можуть нагрянути заморозки. Тому треба бути завжди напоготові, щодня дивитися прогнози погоди.
У вересні все частіше спостерігаються холодні ночі, з росами. Томати можуть починати гнити від фітофтори. Тому при перших ознаках інфекції на листі всі томати краще прибрати, в іншому випадку хвороба перейде на плоди, і вони і незабаром почорніють. Забирати помідори краще в сонячну та суху погоду.
Як зберігати
Краще для зберігання знімати не зовсім зелені плоди, а побілілі (молочна фаза). Такі томати вже набрали форми та готові до дозрівання.
Зберігають їх у ящиках, в один шар, плодоніжкою вгору. Температура повітря навколишнього середовища має бути в районі +10-12 градусів тепла. А такі умови можуть бути у льоху, підвалі.
Періодично слід перевіряти плоди на наявність ознак гниття. Якщо вони з’явилися, обов’язково необхідно прибрати пошкоджені плоди.