Болі внизу живота можуть мати різні причини, але їх не можна недооцінювати. На відміну від тих, які розташовані в черевній порожнині, вони не вказують на нетравлення шлунка чи незначні захворювання шлунка. Хоча найчастішими скаргами на них є жінки та пов’язаний з ними менструальний цикл, вони також можуть статися з чоловіками. Що вони могли спричинити? Найчастіше вони пов’язані з інфекціями сечових шляхів, які, якщо їх не лікувати, можуть призвести до хворобливих ускладнень. Біль унизу живота також виникає в результаті нападу апендикса, а також серйозних проблем із жіночою та чоловічою репродуктивною системою. Чому повинні турбувати біль, що виникають? Коли звернутися до фахівця? Ми вам розповімо як бути здоровим!
Характеристика болю внизу живота
Болі внизу живота розташовуються по лінії нижче за пупок. Вони можуть бути циклічними, що добре відомо жінкам. Але, як відомо, вони можуть бути поширені і у чоловіків, адже тут розташовані ключові внутрішні органи, що складають сечовидільну і репродуктивну системи. Короткочасний та легкий біль не повинен викликати паніку, але не можна недооцінювати серйозний напад, особливо якщо він супроводжується іншими симптомами. Особливо, наприклад, кров у стільці, діарея, висока температура, блювання (з кров’ю), генітальна кровотеча або непритомність. За будь-якого серйозного нападу, що заважає функціонуванню, навіть за відсутності інших симптомів, слід проконсультуватися з фахівцем.
Гінекологічні проблеми
Крім менструальних болів, які можуть набувати різних форм і ступеня тяжкості, можуть бути й інші болі, можуть продовжуватися на піку циклу або поза ним. Що могло їх спричинити? Найчастіше це пов’язано із запаленням репродуктивної системи, наприклад, піхви і матки, а також таза, що є поширеним захворюванням серед жінок. На жаль, біль унизу живота також може бути наслідком розростання кісти яєчника або його розриву (що проявляється раптовим і сильним болем, який мимоволі проходить через кілька годин). Інший скаргою може бути розвиток ендометріозу. Ще одна часта скарга – запалення придатків, яке проявляється симетричним болем ліворуч і праворуч, а також підвищенням температури тіла та виділеннями.
Проблеми з сечовивідною системою
Біль унизу живота також є частим симптомом хвороби сечового міхура або уретри. Найчастіше це вказує на запалення, що розвивається. Часто вони супроводжуються дискомфортом при сечовипусканні, неможливості дефекації або навпаки, тобто частою необхідністю користуватись туалетом, а також гематурією. Сильний біль також може бути результатом каменів у нирках, закупорки сечоводів камінням, які необхідно видалити хірургічним шляхом. Чоловікам старше 50 слід звертати особливу увагу на біль унизу живота, оскільки це перший симптом проблем із простатою.
Проблема із травною системою
Хоча біль унизу живота не пов’язані з розладом шлунка, слід пам’ятати, що там знаходиться кишечник, який може не функціонувати належним чином. Про що вони можуть свідчити? Запальний або так званий синдром подразненого кишківника, що супроводжується проблемами з дефекацією, а також частими спазмами. Іноді може спостерігатися печіння в стравоході, наявність слизу чи крові у стільці, і навіть головний біль, відчуття занепокоєння і психологічний дискомфорт. Однак найбільш небезпечною причиною є апендицит, ігнорування якого може призвести навіть до смерті. Спочатку це проявляється невеликим болем у правій частині нижньої частини живота, який згодом посилюється. Також може спостерігатися втрата апетиту, жар та блювання. Апендицит потребує термінового хірургічного втручання.